| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inko,

"Přítel je pro mě dobrej kamarád."

Já bych to tak taky chtěla mít, ale při tom, kam se význam toho slova posunul, bych měla problém.

Máme třeba s manželem několik lidí, se kterými se vzájemně považujeme za přátele, prožili jsme toho spolu už docela hodně. Vesměs taky manželské páry, a vnímáme tak samostatně i toho kluka i tu holku (jako že ani jeden není "přívěsek" toho druhého, ale každý z nich sám za sebe pro nás splňuje ten pocit "přátelství").

A teď: můžeme v pohodě říct "Karel a Anička jsou naši přátelé", já můžu ještě možná říct "Anička je moje přítelkyně" (i když pro někoho, kdo nás nezná, bych asi dodala "velmi dobrá přítelkyně", protože jinak by to mohlo vyznít, jako že jsme lesby, ale nemůžu říct "Karel je můj přítel", i když ho mám na stejný úrovni jako Aničku, protože to by si lidi automaticky přeložili, jako že je to můj milenec, a zadělala bych si možná na problém nebo aspoň nedorozumění s Aničkou i se svým mužem, což bych rozhodně nechtěla. ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.