| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Stav zemědělství mě dlouhodobě se..
Všechno co člověk udělá, se mu vrátí. V padesátých letech byl zničen selský stav. Závist je sviňa a mnoho lidí zabavování majetku sedlákům schvalovalo. Vím, o čem mluvím. Můj dědeček měl hodně velký statek. Rodina se čtyřmi dětmi byla vystěhována 120 km daleko. Vzít si mohli jen to, co se vešlo na 2 valníky. Lidé z obce vnikli do statku, kradli obrazy, koberce, hledali zlato, kožichy atd,. Prababička bydlela na výměnku v patře, na ni se stěhování a zabavení majetku nevztahovalo. Protože již předtím takto sousedé vyrabovali statek v sousedství, některé věci se schovaly u prababičky.
Do obce jsme nesměli pod pokutou 50 tis. Kč. Za totality jsme tam tajně projížděli cestou na hřbitov.
Po revoluci potomkům bývalých sedláků svitla naděje na nápravu způsobených křivd. Moc se o tom neví, ale velká část bývalých sedláků byla okradena podruhé. Stát o tom moc dobře ví, ale nechce s tím nic dělat. My patříme mezi poškozené. Počátkem devadesátých let byla výše škody za zbouranou část dědečkova statku, mrtvý a živý inventář vyčíslena na 2,8 mil. Kč. V roce 1991 se dal byt 3+1 pořídit za 250 tis. Kč. Takže bychom jich mohli pořídit cca 11. Vráceno bylo pouhých 400 tis. Kč. Družstvo bylo zčásti vytunelováno a pak krachlo. Nemá nás kdo vyplatit. V devadesátých letech jsem volala na Ministerstvo zemědělství. Bylo mi řečeno, že o problému se ví, ale nejsou peníze a dluh je cca 30 mld.Kč.
Tady je o tom článek:https://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/zase-nas-okradli.html
Co se týče naší rodiny. Komunisté nechali vystudovat střední školu pouze 2 starší máminy sestry. Mamka si mohla vybrat pouze mezi fabrikou a kravínem (dojička). Bratr též nesměl studovat.
Nikdo z rodiny zemědělství nerozumí a nikdo neměl peníze na vyplacení ostatních. Mamka by se do rodné obce ani vrátit nechtěla, protože nemůže sousedům odpustit, jak jim ublížili.
Já s tím problém nemám, chci založit malou permakulturní farmu, což bude nákladné samo o sobě a vyplatit alespoň z vybraných polí příbuzné. Ukradené peníze by se hodily. Pole se zatím pronajímají, a protože nájemcům jde především o zisk, půdu
vesele likvidují. Neskutečně mě to štve, ale momentálně s tím nemohu nic dělat.
Dědeček miloval přírodu, znal její zákonitosti a nikdy by nedopustil její ničení. Žádný normální hospodář by si dobrovolně nelikvidoval zdroj své obživy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.