| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, já mám bohužel spíš zkušenost, že oni si na tom vydělávaj sami - tedy že mě to prodaj za normální prodejní ceny a sami nakoupěj o 20% levněji... Někdy mi to nevadí, ale někdy ano - např. když si k tomu řeknou i o proplacení dopravy - to si to radši koupím sama v "obi", kde jsou ceny třeba i o nějakou korunu levnější a dopravu mám od nich zdarma.

Podobně i s tím DPH, většinou nejsou plátci DPH, takže ani na tom ta úspora není.

Dokonce jsem se setkala i s instalatérem, který mi kotel chtěl objednat u svého dodavatele za (příkladmo) 45.000 Kč, přitom na internetu se běžně prodával ten samý typ za 38.000,- Kč. S tím jsem se teda zhádala fest.

Ono jde taky o to, že materiál platím já jako zákazník. Řemeslníkovi je tedy jedno, jestli koupí pytel betonu ve "svých" stavebninách za 120, protože on to neplatí... Já, jako zákazník, jsem schopná si obvolat víc stavebnin a zjistit, že v jiných mají zrovna akci za 85 Kč, tak to vezmu tam... ON se kroutí, protože právě s tím "svým" má dohodu, že nakoupí za 90 a mě prodá za cenu na cedulce, tedy za 120...

I letos to tak bylo - koupila jsem x pytlů lepidla za 179 Kč, nestačilo (počet si řekli řemeslníci), dokupovat se "muselo" v místních už za 250 Kč... Byl to jen dokup, takže jsem to neřešila, ale kdybych to nechala na nich, tak mám všechny pytle za těch 250...

Ale znám i ty "slušné", co mi fakt dali do ruky tu kartičku na slevu, co maj, nechali mě tam zajet a platila jsem fakt materiál s tou "jejich" slevou..., tedy kdybych tam přijela jen tak, platím 120, takhle jsem platila 95... Nebo u podlahy - jeďte si vybrat do showroomu, pak to objednám já, budete to mít levnější... To beru a ocením...

Pak se není třeba divit zákazníkům, že si řešej, jesti si to objednaj sami nebo to nechají na tom řemeslníkovi... Ono když toho děláš za hodně peněz, tak každejch blbejch 30 Kč na pytli je strašně znát... Když jsem objednávala cihly na zeď, tak jsem obvolala všechny, enchala si udělat cenové nabídky a nakonec rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou byl asi 12.000 Kč (a to byla jedna zeď na zahradě). Řemeslník by se mi s tím nebabral, vzal by to v prvních nebo v těch "svejch".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.