| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"většina místního obyvatelstva nemá nijak převratnou životní úroveň a moc plastu v běžném životě nepoužívá."

Nevím, jak v Číně, ale můžu tě ujistit, že v několika rozvojových zemích, které jsem navštívila, nebo jsem v nich nějakou dobu žila, mají plastů až dost. Naopak právě ti ti nejchudší mají plastové nádoby, pijí slazené nápoje z plastových flašek, používají plastové pytlíky na všechno možné - dokonce i na pití, tj. jdou, koupí si slazené pití, prodavač jim ho přeleje z (někdy plastové, někdy skleněné) flašky do plastového pytlíku a dá jim plastové brčko. Jdou po ulici, ucucávají cocacolu z pytlíku, a když dopijí, pytlík letí. Když zrovna jednou busem, pytlík letí z okýnka. Odpadky běžně házeji kolem sebe, pokud jsou mimo domov. Když jsou doma, tak je shromažďují a jednou za čas pálí (vč. plastů), případně sypou někam na hromadu (třeba pokud mají rozsáhlé pozemky, tak někam, kde to není na první pohled vidět).

Povídalal jsem si o tom s jednou osvícenou dámou – měla jakýsi turistický projekt zahrnující hotel a taky les, kde ale byla spousta odpadků. A že by prý platila někoho, kdo by lozil po lese a sbíral, bo turisté mají právo se koukat na hezký čistý les (a taky právo odhazovat odpadky kde chtějí, bo je to pohodlné). Tak jsem se zeptala, proč by to nemohly vyřešit odpadkové koše, a proč vlastně myslí, že lidi "mají právo" házet odpadky kolem sebe. Byla z toho dost paf...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.