| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Všechny naše děti mají účet + tedy kartu k němu. Od +- 15 let i povolené platby kartou. Menší děti si musí chodit vybírat do bankomatu.
Posílám příkazem peníze 1x měsíčně. Mladším (13 a 11.5) pomáhám hlídat pohyb na účtu, případně vyberu, přepošlu, vložím, atd...jak se dohodneme. Ani jednomu z dětí na účty cíleně nekoukám, rozhodně je nějak nesmíruji. Ale jelikož se normálně bavíme a taky ty dětí znám, tak nějak vím +- kolik kdo na účtu má :-)
Jsou celkem sdílné, včetně velkých dětí.
Starší 2 jsou na SS a mají brigády (i ke škole), mladší jsou na 2. st. ZS.

Lítačky, mobily (flexi strop u všech), oblečení - základní, školní potřeby, výlety, kurzy, platíme my.
Kapesné mají 600,500,400 a 300 Kč.
Ale dost peněz lijeme do jejich koníčků, kde platíme snad skoro vše. A ty částky nejsou zrovna nízké.
Kapesné mají na svojí potřebu. Nebo po dohodě na věci, které se nám zdají nadlimitní a po dohodě si je uhradí nebo se spolupodílí.
Velkému dítěti jsme teď přispívali na dovolenou s přítelem (i když chodí na brigádu), ono si samo na bazaru nakoupilo učebnice do školy a nechtělo zase ani korunu.
Tak nějak samo...


Za práci doma neplatíme. Mně taky nikdo nedá doma finanční odměnu, že umeju okna např.
Nedávno jsem tedy vyjmečně dala synovi 100Kč za umytí auta, jelikož jsem věděla, že je to bonus a mohla jsem si ho sjet umýt do myčky. Ale to bylo vyjmečné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.