| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Konzervo,
koukám, že plně hájíš význam své přezdívky tady."

Ano, to máš pravdu, jsem stará konzerva, proto jsem si to jméno dala.

"Přístup ke jménům se prostě mění. Nevidím na tom nic špatného. Proč ti vadí, že někdo využije větší svobody v mantinelech zákona a má třeba jméno Anna Marie a někdo zůstane u své konzervativního výběru?"

Protože mít dvě jména je zbytečné, když se to jedno nepoužívá. Proč mít v oficiálním styku něco, co je zbytečné?

Ale respektuju to, většina to chce jinak, tak je takový zákon. Až se najde většina, která to bude chtít změnit (na víc nebo míň nebo jinak),zase to budu respektovat. Ale snad mám taky já právo v mezích zákona říkat svůj názor, aniž bych byla označována za usurpátorku demokracie.

"Nebo ta nepřechýlená forma u ženského příjmení... Emma Smetana mnohokrát vysvětlovala, že vyrůstala v zahraničí, tak se prostě na příjmení s ---ová dívá jinak. Proč by její rodiče měli dát Smetanová, když žili ve Francii a tam se lépe vysloví Smetana? Pořád jí můžeš oslovit paní Smetano nebo paní Smetana - kdy příjmení skloňovat nebudeš. "

Takže když se s ní budu bavit v češtině, tak není správné jí říkat paní Smetanová, zatímco říkat jí paní Smetano správné je? To nechápu. Přece argument proti ová je ten, že je to v rozporu s tím, co má v pase. Ale v pase přece nemá Smetano, ale Smetana, takže podle téhle teorie, by nemělo být přípustné ani Smetano! Já nemám nic proti tomu, že žila v cizině, tak se jmenuje Smetana. Já jen říkám, že když se s ní budu bavit česky, tak do toho patří Smetanová.

"Přijde mi docela škaredý se obouvat do někoho, protože něco má jinak než většina. No tak ať má."

nevím, proč tohle píšeš mně. Kde jsem se do někoho obouvala?

Herečka Kristýna Boková měla kdysi příjmení Kristýna Liška Boková. Sama říkala, že chtěla mít ve jméně Lišku. Mně to třeba dohromady zní moc hezky. Umím si představit, že bych jí řekla paní Liško nebo paní Boková."

Mně to připadá jako směšný jméno, ale to už je otázka osobního vkusu.

" Myslím, že s takovými věcmi mají problém jenom zaprděnci."

Nepsala jsi náhodou, že je škaredý se obouvat do někoho, protože něco má jinak než většina? Já to mám jinak než většina taky a nazýváš mě zaprděncem. to není obouvání se do někoho? nebo má být tolerance jen vůli lidem, kteří chtějí nové věci, zatímco ti, kteří nechtějí vše měnit, ti nárok na toleranci nemají?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.