| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

při pokojové teplotě se to myslím dá, ale trvá to déle, sušila jsem jen nad topením a nikdy mi nezplesnivěly, ale úplně nejlepší to asi není, protože to trvá dlouho
šípkový čaj milujeme, celá rodina, i děti a doporučuji s medem
my děláme tak (a takový ho milujeme), že zaliji šípky vroucí vodou a povařím (co nejkratší dobu, půl minuty, minutu..) a jak to jde poštouchám štouchadlem na brambory, (vařím, jen tak dlouho dokud už jdou rozmělnit), pak ještě chvilku nechám vařit, scedím přes cedník kvůli chloupkům a schladím přidáním studené vody pod cca 70-75 st. (aby se naničil vitamín C - proto i co nejkratší dobu vařím a zalévám vroucí vodou, neb mi přijde, že tak ušetřím šípky lépe vystavení teploty nad těch cca 75 st.) To si prosím dohledej při jaké teplotě se ničí vitamín C, já to nevím zcela přesně, tak at nemystifikuji.
Pokud možno ihned děám druhou várku, opět zaliji horkou vodou, prmíchám event. ještě poštouchám, sliji.. někdy dělám i třetí.
Nevím, zda to děláme takto dobře kvůli chloupkům, zda to něčemu neškodí, ale nikde jsem se nedočeetla, nedoptala, jak to je a chuť z těch rozmělněných a nebo jen celých namočených a povařených se nedá srovnat. Ten "náš" je plný šípkové chuti a všicni ho milujeme. Lze udělat stejně dobrý i z čerstvých, tak doporučuji nečekat až uschnou (a možná se to při pokojové teplotě nepovede) a užívat si šípkový čaj :-) nejlépe s medem, ten ho opravdu skvěle dochutí

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.