| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je dilema, protože do kopru jde obojí.
Do školství pár ideálistů prosadilo inkuzi. O úrovni učňovského školtví se bavit nebudeme, to už jev kopru úplně.
Zdravotnictví se pomalu stává nedostupným. Před r.1989 byli lékaři a zubaři v každé střediskové obci. Dneska si sice můžete vybrat lékaře i zubaře, ale ne každý vás vezme. Když odejde jeden z nich do důchodu, dalšího nenajdete, a pokud ano, tak třeba taky 20-30 km daleko. Pokud nemáte auto, necháte se třeba s chřipkou odvézt sanitkou na ošetření, protože autobusem je to na celý den? Takže si svobodně zvolíte tak leda co?

Před r.1989 byly základky v každé středisko obci. Ty jsme v mnoha případech zrušili a děti už od 1.třídy dojíždějí taky 15 km. To není jenom o dojíždění do města, ale i od toho autobusu se se musejí ještě dopravit do školy. Pokud teda pro dítě nemáte doprovod, můžete zůstat doma z práce ... a chroustat kořínky, protože v ten okamžik nemáte na živobytí. Uvedu reálný příklad: vnouče chodí do školky, vzdálené 12 km. Měla jsem ho tam odvést a v poledne vyzvedout. Ráno cesta tam cca hodinu, protože je to s přestupem, zpátky už se ale nedostanu, protože mi všechno ujede. Přijela jsem domů, byla doma půl hodiny a šla pro něj, chodí domů po obědě. Suma sumárum: dát dítě do školky a vyzvednout ze školky mi trvalo čistého času pouhé 4!! hodiny! (S autem je to za cca hodinu. Takže snaha Gretky o omezení cestování mne nechává zcela chladnou. Pěšky to chodit nebudu a na koni taky jezdit nebudu).

Kurňa písek, jak to ti komunisti dělali, že měli školy i lékaře v každé střediskové obci?
PS: nikdy jsem si nemyslela, že budu nostalgicky vzpomínat na doby minulé, jak to nebo ono bylo lepší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.