| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano vím, že téma je Gott, kde by jistá úlitba a dědění dospělých by asi znamenalo odsypání nějakých drobků vzhledem k výši majetku by asi nebyl problém v milionových řádech.

S čímž bych problém neměla, ale ony ty důsledky mohou být i jiné. Zvláště, když toho majetku není až tolik.

Manžel miluje svoje děti a já mám ráda i jeho děti. Nejen naše. Máme hezké vztahy, aby bylo jasno.


Ale když se vžiji do své vlastní, osobní situace - třeba se s tím také můžete potkat - tak - manžel zajistil děti z prvního manželství každé vlastním bytem. Jsme spolu přes 20 let. Máme také společné děti. A dům zatížený hypotékou. To zajištění dětí větších proběhlo před těmi 20 lety nějakými přepisy a dary přes generace. Nicméně, měly na čem začít.

My jsme s jejich tátou začali od nuly, což mi nevadí, ale přála bych třeba našim společným dětem podobnou startovní pozici, což nezvládáme.

Nějak nejsem nadšená z toho, že mám hypo na dalších x let (no mám, manžel už je dlouho v důchodu starobním) a ještě, kdyby se něco semlelo, se budu vyrovnávat s dětmi z prvního manželství. Se kterými - se zopakuji - , aktuálně máme velmi pěkné vztahy, nicméně zákonný nárok mají a my tu máme dva čerstvé zletilce, ale po vlastní ose, či s vlastním bydlením ani od nás počítat vážně nemohou. Řeším v jiném tématu, jak jim něco někam vložit.

Vlastně by jejich nárok na dědický podíl přinesl oproti majetku Gottových opravdu nutnost vystěhování z domu, aby nebyli ukráceni na dědických právech.

Být majetni, tak se ochotně podělím, ale vono moc není vo co... ale i přes hypotéku - dům a pozemek bude mít aktuálně hodnotu vyšší. Nějak si to nedovedu představit, k čemu by mohlo dojít, aby to bylo lidsky, správně i právně v pořádku. A také bych nechtěla ty vztahy pokazit.

Jistě, že s tím rizikem jsem do vztahu šla atd. Situace Gottových je zase jiná kapitola. Ale ono to vždycky nemusí být jako zlá nepřející druhá žena dětem z prvního manželství.

Jakože bych se podělila, ale ono není moc zatím o co .. a asi k tomu, co se událo před x lety.. třeba nepřihlédnou, protože také potřebují peníze pro sebe, pro své hypo, pro své děti. A případné soudy už vůbec ne.

Myslím, že to nebude vůbec hezké a už mne případně mrzí, že se na tom rozbijí ty naše zatím docela fungující vztahy.

Tak to je taková druhá strana mince.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.