| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když už tu Tereza tak pěkně načala "nová témata", po kterých je poptávka, tak to taky zkusím. Fakt by mě totiž zajímaly názory nezúčastněných osob.
Takže, věc se má tak. Sestra už několik let chodí s hochem, který je - archaickou terminologií - "osoba práce se štítící", pohybuje se na hraně zákona, má za sebou i nějaký ten pobyt v nápravně výchovném zařízení. Jeho dluhy za něj platí maminka (jde o statisícové částky), dluží sestřině otci, sestra si už na jeho potřeby vzala půjčky ve výši cca čtvrt milionu. Nedávno sestra přemluvila matku k další půjčce, že jí dají do zástavy auto. Půjčka měla být splacena do konce prázdnin. Mezitím si ovšem auto, psané na sestru odvezli, takže matka nemá ani auto, ani peníze, a hoch se k vracení nemá. Vždy dá nějaký termín, do kdy splatí alespoň půlku, nesplatí nic a ani se neomluví. Druhé auto jsme nechali sestře my, staré, ceny nevalné, nicméně ani tu směšnou částku dodnes nemáme a sestra se údajně nechala slyšet, že to "nepotřebujeme". A teď třešnička na dortu - sestra s hochem otěhotněla a snaží se dítě udržet, i když jde od začátku o velmi rizikové těhotenství. Nemá v podstatě kde bydlet, její otec je vážně nemocný a sám potřebuje péči, bydlí v malém panelákovém bytě, hoch bydlí v malé nemovitosti psané na jeho matku a těžko tam snáší i sestru, natož kojence, který má ve zvyku řvát. Sestra totiž byla jediný kojenec v rodině, který fakt řval a geny jsou sviňa. Samozřejmě je matce a mně jasné, že se řítí do megaprůseru a odmítám se na tom jakkoli podílet. Poté, co mi matka řekla, že chlapec opět nepřivezl ani slíbenou půlku peněz za auto a tváří se, jako by ani nic neslíbil a sestra dělá, jako že my nepotřebujeme peníze za to naše mám sto chutí jí ho vzít. Že za něj nikdy nedostaneme ani korunu je nám jasné, ve výčtu pohledávek, které platí za hocha je to kapka v moři. Na jednu stranu chápu, že si naivně myslí, jak dítě vyřeší její problémy (nevyřeší, zmnohonásobí), ale na druhé už mě a manžela nebaví být za idioty.
Co byste dělali vy? Mávli byste nad autem rukou? Podotýkám, že jsme měli druhého zájemce, který by těch pár tisíc zaplatil. Nebo byste nekompromisně trvali na zaplacení nebo vrácení vozu?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.