| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemám asi gen pro zamilovanost, nebo naopak neskončila - můj muž mne jak sám říká k začátku vztahu ukecal - byli jsme spolužáci, žádné hořící hvězdy nenastaly. Chodili jsme spolu tři roky, pak se vzali. Letos jsme manželé třicet let, ten vztah je úžasný, mnohem lepší než zpočátku, víme jak a čím si udělat radost a zhusta si ji děláme i mimo jakékoli "oprávněné" okamžiky typu narozenin nebo výročí, neřešíme kraviny, užijeme spoustu legrace, tím, že děti jsou z domu, ubylo povinností a já jen děkuju někomu nahoře, že tohle je nám dopřáno a doufám, že to bude co nejdýl. Krizi jsme měli jednu, asi před deseti lety, a až dodatečně jsme si nějak vyříkali, že to nebyla krize partnerská, ale pracovní - vzala jsem obří projekt, byla totálně přepracovaná, MM do toho nějaké zdravotní problémy. Začali jsme po sobě štěkat, komunikace se změnila na vyštěkávání příkazů a předávání kompetencí, trvalo už to pěkných pár měsíců. Vážně jsem si hledala náhradní bydlení. Ustál to můj muž, řekl, že je nas...ý na okolnosti, ne na mě a jak to vnímám já. Uvědomila jsem si, že z něj dělám jen hromosvod problémů, se kterými si nevím rady a nemůžu je vykřičet na ty, kdo za ně opravdu můžou, tak "řeším" kraviny typu špatně pověšeného prádla a chybějícího mlíka do kafe. Byl to emočně náročný víkend a jen my dva víme, jaký kousek od toho, že bychom se rozešli jsme tehdy byli. Od té doby asi věřím na mediátory - pokud se lidi plácají v emocích, které neumí pojmenovat, utéct je v daném okamžiku nejsnazší, a na cestu zpět já osobně nevěřím. Možná, že už mám po třiceti letech zastřeno, jak to tehdy bylo, ale mám "občasník" - deník, do kterého tu a tam píšu, plus poznámky v diářích - a i z těch podle mne vyplývá, že tehdy jsme bylá JÁ, dneska jsme už tak nějak prorostlí do MY. Nechci ale, aby to vypadalo, že jen tak kroužíme kolem sebe a crlikáme, to by v našem věku fakt vypadalo divně, jsme oba býci a naše komunikace pro nezúčastněné mnohdy vypadá, že pánve budou startovat za chvíli, naše legrácky jsou pro mnohé přes čáru. Ale to jsou věci, které kvalitu vztahu jako takového ovlivní max jako počasí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.