| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nevím, nakolik je to ještě relevantní, ale napíšu ti osobní zkušenost z německého gymnázia před ca čtvrtstoletím :-)
Přišla jsem tam do tercie, angličtina jela nevímkolikátým rokem, začínal povinný druhý jazyk (francouzština nebo latina). Výuka byla opravdu hromadná, frontální a dost náročná. Prostě se jelo a pokud nestíháš, řeš to větší přípravou, doučováním apod. Pro mne byla angličtina vyučovaná německy docela peklo, často testy na překlady něm/ang, slovíčka, dostávala jsem mizerné známky (4,5, když se podařila trojka, tak jsem jásala). Nikdo se tím nezabýval, bylo to na mně. Na druhou stranu, oni nejeli tím stylem "většina má jedničku či dvojku", naopak trojka je opravdu "dobře", lepší známku lze mít jen když fakt vynikáš.
No a teď pointa - zatímco v angličtině mě němečtí spolužáci celkem válcovali, tak fránina, kterou jsme začínali všichni tehdy prvním rokem, jim dávala neuvěřitelně zabrat. Prostě to byl první opravdu cizí jazyk a nešlo jim to. Byla jsem nejlepší ze třídy, protože pro mne to byl tehdy už čtvrtý jazyk (něm, angl, rus, fra). Dokonce jsem pár spolužáků doučovala ~:-D
Takže ten vliv příbuznosti němčiny s angličtinou je imho fakt zásadní, protože tohle bylo ještě v době předinternetové, žádný Youtube a tak, prostě první půlka devadesátek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.