| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já mívám ještě navíc ten problém, že hodně dlouho trvá, než po konzumaci něčeho rizikovějšího, přijde ten moment, kdy se mozek se žaludkem domluví, že nastal status "a teď stačí". Trvá to i hodinu, kdy pocit hladu a chuti na sladké přetrvává i po konzumaci třeba dvou müsli tyček, nebo se snad ještě zintenzívní. Hormony ghrelin a kortizol asi surfují na netu a neberou v potaz změnu situace, bídáci. Ale kdysi před lety mi na hormonální nerovnováhu doporučil lékař bylinky Mastodynon - 6 týdnů se nedělo nic, (PMS spíš horší než lepší), ale pocit sytosti ses dostavoval už při konzumaci např. oběda - prostě jsem jedla svoji oblíbenou domácí čínu a v polovině konzumace mě přepadl náhlý pocit zasycení - byla to doba odsunování talíře, protože mi i oblíbené jídlo během pár vteřin najednou bylo protivné. Do té doby nemyslitelná věc. Trvalo to několik týdnů, hubnutí bylo najednou úplně samovolné, a to jsem občas večer slupla celou čokoládu, první dva týdny ženského cyklu hubnutí až 2 kg týdně, další dva týdny beze změny. Nemívala jsem vůbec hlad, jedla jsem, jak se mi chtělo. Trvalo to čtvrt roku, byla jsem nadšená. Paseku v ženském cyklu mi to ale udělalo šílenou, jako bych MS měla poprvé v životě, nebo byla po porodu. Lekla jsem se, a kapky zkusila vysadit...stáhlo mi to substituci hormonu štítné žlázy na naprosté minimum, ačkoli jsem nevynechala jediný prášek (Letrox), s nedozásobenou štítkou jsem klesla doslova "na hubu". Až později mi gynekolog řekl, že se tyhle byliny musí vysazovat pomaličku a s citem...Zvrtala jsem si to sama.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.