| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aha. No, já jsem taky mluvčí češtiny a záleží mi na správném pravopise a myslím si, že to řešit potřebujeme. Neměla jsi spíš napsat, že to nepotřebuješ řešit ty?

Hele, ještě jednou a naposled, protože ty buď nerozumíš psanýmu textu (což by bylu u učitelky češtiny dost smutný), nebo nechápeš, co chci říct. Jasně, že teď je to jednoduchý. TEĎ. Ale po další reformě to třeba bude úplně jinak.

"Pravidla českého pravopisu s abecedním seznamem slov a tvarů z roku 1941 (Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu a Česká akademie věd a umění, Praha) zavedla v cizích slovech psaní dlouhých samohlásek, např. balkón či sesóna. Tím měla najednou většina svazků nedokončených Dodatků k Ottovu slovníku naučnému zastaralý pravopis."


Psaní velkých a malých písmen, který jsem se já učila podle Pravidel z roku 1993, je dneska už taky jinde. A je v tom takovej bordel, že k nějakejm revizím pravděpodobně dojde. Jestli jde o to, naučit děti, aby měly jedničky z diktátů podle dnešních PČP, tak jo, můžeme bejt rádi, že (aspoň něco) je teď jednoduchý. Já ale považuju za užitečnější, aby věděly, že existuje nějaký dlouhodobý hledisko, že jazyk se vyvíjí a kde si najdou aktuální pravopisnou úpravu, když to budou potřebovat. To mi přijde asi tak tisíckrát užitečnější než informace o tom, že fanfarón se píše zásadně s dlouhým vokálem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.