| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Třebas bavlněný oblečení, bylo jakýsi krepsilonový, děsný.
Bavlněný pyžámko pro děti, noční košile z pletené bavlny pro mě, hezká tepláková soupravička pro dcerku...nebylo.
Vůbec to byly v krámech šílený hadry, chodívala jsem si občas něco koupit do "Luxusu", myslím, že se ten krám tak jmenoval. Svetr za 350,-, na dnešní cenu vynásobit deseti.
Mýdla FA z Tuzu, z našeho krámu jsem teda milovala to norkový, dělají ho dodnes, spolehlivě mě přenese do dětství a mládí.

No a jinak prostě nebyly - obyčejné věci.
Vložky, toaletní papír (krom toho povoskovaného skládaného, co nic neutřel), prášek na praní a přesně, kromě exotického ovoce (krom kubánských pomerančů a grapefruitů) jak někdo psal - kakao, mandle, ořechy, ...slušný maso...

Ono by toho bylo, jen zavzpomínat.

KnÍŽKY !!!...slogan "každý čtvrtek novou knihu" byl fajn, ale ty fronty třeba na Frýbovou ~:-D.

Byty!! měli jsme půjčenej (za úhradu) - to se nesmělo - a pak od podniku, ale za přímluvu a úpis do zaměstnání na dlouhou dobu.

y měli i video a barevku krásnou, chodili se k nám dívat kamarádi (na nekvalitně nahrané a jedním člověkem nadabované BASFky, videokazeta stála 300,-, manžel vydělával 1500,- ~;)).

nebyl normální nábytek, rozkládací postel třeba, hezké sedací soupravy (všechno podpultovka), nebyly k dostání automatky Tatramatky ~:-D, a tak dál a tak dál.

No, rozhodně celkově nebylo levněji, než teď, měla jsem hodně napjatý rozpočet, hodně jsem vařila, žádné polotovary.

Akorát měl člověk strašlivou radost, když něco sehnal...a "vážili" jsme si těch věcí, zaprvé byla nedostupné a zadruhé fakt drahé.
někdy vzpomínám, jak měl člověk radost, že prostě něco SEHNAL.
Teď jsme se dostali do druhé pólu - všeho je tolik, že lidi nic nechtějí, všechno je jim jakoby málo.

No, zavzpomínala jsem...a jo, byla jsem mladá, život před sebou, i tohle období bylo fajn.

Jen ještě jedna věc - vůbec nebyl kult matky a dítěte jako dneska, na prvním místě byla dělnická třída a práce, děti v jeslích, nikdo nebral ohled, jestli jsem matka a co moje dítě. Do nemocnic se s dětmi nesmělo, dokonce ani na návštěvu!
Nejdřív práce, pak dítě.
Celotýdenní jesle taky byly....no...a tak...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.