| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hezké odpoledne, je tu někdo, kdo si platí dobrovolné důchodové pojištění? Zajímalo by mě, co vás k tomuto vede (přece jen to není zanedbatelná částka, aktuálně něco přes 2000 měsíčně)? Včera jsem totiž měla rozhovor s kamarádkou, ani jedna nechodíme do práce, já proto, že se mi nedaří najít vhodnou práci (sem tam mám brigádu) s ohledem na můj zdr. stav (jsem v ČID již od svých 18) - pro případné rýpalky: ano, i když je dnes práce prý skoro na každém rohu, tak se mi nedaří, navíc je to asi lokalita od lokality (jsem na vesnici, navíc neřídím kvůli zdr. stavu, stěhovat se nehodlám, mám tu vlastní bydlení a rodinu, manžel jako živitel rodiny tu má solidní práci), kdo chce pochopí, rýpalky si stejně rýpnou. Momentálně mi to až tak nevadí, že jsem doma, užívám si dceru (9), hodně času trávím s maminkou (je jí 80, měla mě pozdě, zatím je naštěstí soběstačná, ale to nejvíc co pro ni můžu udělat, je věnovat jí (i sobě a své dceři) společný čas. Kamarádka (oběma je nám necelých 40) je také doma, platí si jen zdravotní (to mám já hrazené z důchodu), manžel ji též uživí (ona je zdravá). No a včera přišla řeč na to důchodové pojištění, já přiznala, že už si ho tři roky platím, ona se vysmála, že zbytečně vyhazuji peníze (cituji: „nějak bylo, nějak bude, důchod neřeším, to je daleko). Mě to zbytečné nepříjde, budou chybět roky na důchod (navíc kdyby se mi něco stalo, tak by dcera s manželem alespoň něco brali)… 35 let pojištění (podle současných zákonů) stejně nevím, zda našetřím, teď je mi 38 a mám včetně náhradních dob (rodičák) zatím jen 12 včetně 3 let, co si platím to dobrovolné. Jinak zvažuji, že si v budoucnu udělám ŽL (jistou vizi mám, nebylo by to na zbohatnutí, spíš přilepšení k důchodu). Jako samoplátce si ho mohu totiž platit za celý život "jen“ 15 let. Zajímá mě, zda to někdo vidíte podobně jako já (nebo jako kamarádka). Omlouvám se za román, snažila jsem se vše vysvětlit, případně doplním.
A doplním rovnou: narovinu přiznávám, ze stejnou otázku jsem položila i na jiném serveru, jsem zvědavá na odpovědi tady. A ano, kromě toho pojištění, které je možná jen vyhazováním peněz z okna (kdo ví, co bude v budoucnu), spoříme s manželem i jinak (ale miliony z toho bohužel nebudou). Na investici "na stáří" v podobě další nemovitosti (než té, v které bydlíme), opravdu nemáme. A ano, sem tam mám příležitostnou brigádu a poměrně pravidelně píšu nějaké články (srážková daň, z toho pojištění nekouká).

Všem děkuji za názory i příspěvky ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.