| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tarko, normálně se uklidni a přečti si to ještě jednou celé do konce, OK?
Odpovídala jsem na otázku, jestli vidím v Němcích/Německu ještě jiný přínos než to, že mě práce pro ně živí. Vidím, popsala jsem.
Já i můj muž jsme oba po předcích Němci/židé/Češi(Američani), Italové, Nizozemci, Moravané a nejspíš i Rusové jen z toho, co šlo dohledat. Doufám, že ti z toho není nevolno, protože je to něco, co má na světě spoustu lidí. Smíšený původ. Mj. ti taková věc moc neumožňuje se nadřazovat, protože dost dobře nemáš čemu :-).
České předsudky vůči Němcům jsou fakt už haraburdí. Ostatně jako všechny jiné předsudky.
Představ si situaci, kterou za WW2 zažilo obrovské kvantum židů v Německu. Jejich vlast, se kterou se naprosto ztotožňovali, byli její občané, často nábožensky ani nepraktikující (ale i kdyby jo), sami sebe považovali za Němce a za svoji zemi bojovali ve WW1, bylo svými vlastními lidmi zbaveno práv i lidské důstojnosti a posláno na smrt. Několik málo jich to přežilo a světe div se, žijí dále v Německu. Znám některé (tedy spíš jejich potomky) osobně. Víš, co udělali? Odpustili. Mohli, protože v Německu, byť nedokonale, proběhla denacifikace, většina lidí prošla bolestnou fází uvědomění si kolektivní viny, přijala odpovědnost a dodnes se podle toho chovají. Většina. Tak vypadá Německo dneska. A že se to sem nedoneslo, no o tom se mluvilo v předcházejících příspěvcích. Doneslo, ale nezajímá. A existuje to současně s českou historií, s českým kulturním odkazem atd. Existuje to cca 1500 let vedle sebe a ještě před tím cca 700 let Němci byli tam, kde jsou teď i tam, kde jsme my, protože my jsme ještě byli jinde. Německé viny se zdají být stejně zásadní jako německé zásluhy a je toho obojího hodně za tak dlouhé dějiny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.