| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mne regulérně vyhazuje rodina příspěvky... a to jsem psala dlouhooo.. začíná mi paranoia, týká se to práce státu..

Rišulko, nejsem si jista, zda dobereme. Četla jsem dlouho a pečlivě a podle mého dojdeme k tomu, že to nefunguje, ale jak to napravit, netuším, krom stížností atd.

Mám blízkou osobu - vdova/nevdova - nebyli sezdáni, partner zadlužen, takže proto (taky trouba, nalítl na mobil levně a pak už v tom lítal až do velkého dluhu).

Výsledek je - sama s dvěma malými dětmi. Vyštvala jsem ji na sociálku, pracuje jako skladnice. Podle mých výpočtů měla nárok na přídavky.. (+ jiné, což se ukázalo bezpředmětným), vyhodila ji agilní, zpruzelá úřednice, co asi měla osobní zájem na státním rozpočtu, že měla velký příjem z minulého období, takže nic.

Po téhle zkušenosti jsem jí říkala, že se neměla nechat, což se "dobře" vykládá holce, co je v háji, nějak jí muž stonal, aby ho vzápětí odvezla záchranka a najednou nebyl, tak jsem vzala zpátečku, že tam půjdu s ní.

Nemusela jsem, zafungovala škola (nevím kdo tam a děkuji), že domluvili schůzku na sociálce a U JINÉ ÚŘEDNICE.. to bylo během tří dnů. Takže přídavky, dávka na bydlení, hmotná nouze - potažmo z úřadu (ta nedošla, ta se řeší.. tam nějak spí), jednorázové pohřebné.. to byla velká injekce. Tátu to nevrátí, partnera taky ne, ale .. pomůže.

Co se původní rodiny týče, to je kapitola, co ji dostala ještě do insolvence. Oni jsou úplně nesoudní a naprosto mimo realitu, to asi nepochopíte, že když lidé pracují za více než minimální mzdy, žijí v domě, jezdí v autech, půjčují si na dovolené, nebo jim ručí (doufám, že spíše ručila) ta skladnice, co následně splácí tu insolvenci za ně - coby ručitel a k dluhům se nehlásí a když je v maléru.. tak jí nepomůžou.

Mne to štve. Z principu. Dávky pobírají ti, co je nepotřebují, zneužívají, lžou, kradou a podvádějí a proto jsme asi podezřelí všichni a pak se nedomůže ten, kdo je opravu v průšvihu? Co to je - do háje - za systém?
Taky jsem si vědomá, že všechno jde zneužít.. ale tak máme tisíce kontrolních úředníků.. co se zase svezou po těch vlastně poctivých, protože na ty šajby .. asi nemají koule ani páky.. že?

Taky mne to zlobí...a také nevím co s tím, krom toho, nedat se. A chovat se vlastně jinak než je mi vlastní, - být si vědoma toho, na co mám nárok a za tím si stát.
A neplést si hrdost, ač je nám to třeba úředníkem implantováno, že se k nám chová, že nás chce ponížit... - s nároky a vlastní hloupostí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.