| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Víš, oni ti lidi v nouzi taky kolikrát nechtějí, aby na nich ta nouze byla jakkoli znát... Takže navenek to plácají, aby nikdo nic nepoznal a oni si zachovali aspoň jakžtakž slušnou tvář a "image" a nebyli za socky už od potkání.
Já to žiju taky. Navenek by to na mně (či na nás jako na rodině) člověk nepoznal, ale často taky jedu nadoraz. K Vánocům dostávají děti drobnosti (ale jsou na to už léta zvyklé, takže to nepovažují za něco, nad čím by měly ohrnout nos), na lepší dárek k narozeninám musím šetřit, tábory/školy v přírodě jsou pro mě problém (ale taky to nějak dávám), když potřebuju dětem nakoupit sezónní výbavu/oblečení/cokoli nákladnějšího, tak zase počítám jestli mi zbyde do další výplaty na jídlo a kolik si můžu dovolit utratit... Boty i oblečení kupuju v nejlevnějších obchodech typu Pepco, nebo hodně po bazarech, pro sebe si nekupuju vůbec nic dokud to vyloženě není nutnost (třeba teď, kdy nemám kloudné boty na zimu a i ty poslední podzimní se mi rozpadají). Vím opravdu doslova, co to je nemít ANI KORUNU, a to skutečně doslova, častokrát se mi stalo že účet jsem měla v minusu (nebo na nule) a peněžence jen pár drobných, ale mám domácnost tedy zásobenou potravinami, takže hlady netrpíme. Kupuju základní věci, hodně vařím a peču... Holt takový běžný život sólo rodiče. Přesto navenek by nikdo nic nepoznal, chodíme čistí, slušně oblečení, já pracuju, děti jsou školkové a školní, všechny pomůcky i potřeby jim zajišťuju, dokonce i nějaký ten kroužek mají. Prostě normální rodinka. Ale jak to válíme ve skutečnosti, nad tím by možná spoustě lidem spadla brada.
Teď se budeme po novém roce stěhovat, nájem 11-12 tisíc, což je polovina mé čisté výplaty, k tomu další náklady (školka, škola, telefon, jízdné, auto...) a člověk fakt spíš přežívá, než žije. A systém? No ten je tu fakt pro jiné, než jsem já (nebo ty, či nám podobné případy). Kromě rodičáku na nejmladšího nemám nárok na nic, a vlastně ani nevím, jestli bych se chtěla stát "vysavačkou dávek". Spíš bych potřebovala vlít do žil novou energii a motivaci, proč ještě dál žít.
Tož asi tak...
Možná by vám s Ríšou bylo líp někde mimo Ostravu? Ostrava je hnusná a neperspektivní (něco o tom vím, roky jsem žila nedaleko), jinde byste třeba našli lepší zázemí nebo i nějakou práci pro tebe, pokud ti to tedy vytíženost umožní.
Tak hodně sil a opatrujte se oba ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.