| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ještě mě k tomu napadá jedna věc:

je ta babička běžnou součástí rodiny, tj. voláte jí a vídáte se s ní "jen tak", nabízíte vy jí občas něco, vezmete ji někam?

Nebo má sloužit jen jako spolehlivý spotřebič, který je tam, kdykoli ho potřebujete, ale on sám nepotřebuje nic, a běda, jak ano?

Napadá mě to, protože s příchodem dětí jsem se musela vzdát řady svých aktivit, které mě bavily a zajímaly, a jak se děti začínají osamostatňovat, tak se to místo zase "uprazdňuje" a budu ho muset nějak znovu systematičtěji vyplnit.

Rozhodně bych se nechtěla dostat do situace, kdy "visím na hřebíčku" a když kdykoli nepřiběhnu, nebo si řeknu, za jakých podmínek jsem ochotna přiběhnout, bude mi to počteno k tíži.

Myslím, že do vztahů dospělých lidí (což by rodiče a jejich dospělé děti měli mít) NEpatří žádné nárokování čehokoli. Pokud je tam nějaká pomoc, měla by vyplynout z dobrých vztahů a být čistě dobrovolná. Představa, že jedna strana bude druhé posluhovat a mít nárok jen držet pusu, je strašlivě nedospělá a sobecká (a nemají na to nárok ani ti rodiče, aby nebyla mýlka).

Samozřejmě pokud se jednou už něco slíbí, mělo by se to dodržet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.