| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Já prostě nesouhlasím s tvým přístupem, že na pomoc v rámci širší rodiny není nárok a je založená jen na dobrovolnosti"
Lenko, tak prave toto muze byt problem, Ja jsem treba byla vychovana tak, ze kdyz k nekomu prijdu na navstevu a on neco dela, automaticky prilozim ruku k dilu a pomuzu. I jsem to dlouho delala. Pak jsem si ale vsimla, ze zatimco JA druhym pomuzu, tak ale oni mne NE. Tak jsem postupne pomahat prestala. Ono je to totiz nakonec docela pekny kladivo a jakakoli pomoc je snadno zneuzitelna v neprospech toho, kdo je slusny a nedokaze pomoc odmitnout. Kazda pomoc by mela byt vyvazena, ty mne a ja zas tobe. Pokud neni, tak o takove kamarady ani cleny rodiny nestojim a nevyhledavam je. I ve vlastni rodine jsme si toto museli vyrikat, Ze pomoc je prima, ale v zadnem pripade NESMI BYT ZNEUZIVANA.

A ze si treba takto pomahame s rodinnym kamaradem, ktery byl sveho casu ve squotu a dneska bydli formalne v azylaku. Normalne teda bydli u nas,, ale aby neprisel o azylak, tak si tam plati najem. On pomahal nam, kdyz jsme potrebovali, rezal nam drevo na cirkularce a pomahal pri rekonstrukci chalupy jen za jidlo (protoze se dostal do soukoli financnich dravcu a do exekuci). Ja mu za to pomohla vysekat se z exekuci a dneska de facto bydli u nas, pomaha v domacnosti se vsim, co zvladne (moc uz toho nezvladne, ma umelou chlopen a kardiostimulator, vek 75+), vpodstate jsme ho adoptovali jako dedu pro vnoucata. Nemuseli bychom si vzajemne pomahat, jsme si navzajem cizi, ale vyhovuje to obema stranam, tak proc ne. Decka maji dedu, ktery podle moznosti opravi kdejakou hracku (od to umi i tatinek, ale ten kvuli praci nema tolik casu) a dokaze s nimi podle moznosti i blbnout.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.