| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jako OSVC jsem makala jako barevna. 30.12. od rana od 8:00, litala jsem po uradech, kdyz zavrely (v 17:00), tak jsem jeste mela pracovni schuzky, a kdyz sli klienti spat, vyrizovala jsem to, co se jeste muselo neodkladne vyridit. Skoncila jsem 31.12. v 1:35. "Snidala" jsem ve 20:15, driv jsem nestihala.
Na Silvestra jsem pokracovala jednanim na uradech, abych dovyridila to, co jsem nestihla den predem a to, co opet nemuze pockat na dobu po Vanocich. S vycenenymi zuby jsem absolvovala ostrihani (nekaderim se, jen mne holicka-kadernice ostriha nakratko, abych opet vypadala jako Stredoevropanka a ne jako Tarzan z pralesa, majic hrivu az na ramena) a vcetne nakupu jsem s praci skoncila az nekdy kolem 20:00 vecer. Pote jsem par minut koukala na TV, nacez jsem odpadla a probudila se pul hodiny pred pulnoci. Absolvovala jsem novorocni pripitek, ohnostroj a ted konecne v klidu sedla k PC. Jo, jo, kdyz se clovek vyspi, muze pak klidne pracovat celou noc, ze.
Na Novy rok budu delat administrativu, konecne mozna vyperu, uklidim bordel v kuchyni (a to jsem nevarila, byli mi navareno), v nasledujici pracovni dny budu opet litat po uradech a zacnu pripravovat podklady pro rocni priznani dane z prijmu. Vedle toho budu pracovat (v duchu Sverakova bonmotu z filmu "Marecku, podejte mi pero": "A vy pracujete jak co?" "Jako das, pane profesore", protoze mi kleknul pocitac a uz 5 tydnu jsem bez pocitace, protoze na nem musim mit nainstalovane specialni programy, abych mohla pracovat. Takze jsem sice bez pocitace, ale taky bez prace, a tim padem bez penez, ze, protoze jako OSVC jsem placena za odvedenou praci. Boze, jak zavidim zamestnancum, kteri tyto starosti nemaji! Ti by si vzali dovolenou a byli by vysmati. A jen se usklibam, jak si pak kdejaky zamestnanec stezuje, jaky je chudak a jak mu ti vydridusi zamestnavatele malo plati. Ale ze by zvedli (_).(_) a dosli si na zivnostensky urad a zaridili si vlastni zivnostak, aby se taky mohli koupat v sampanskem, jist kaviar a litat na dovolenou do Karibiku, to je ani nenapadne. Nekteri lidi se citi desne "dyskrymynovani" (zejmena ucitele se citi nedoceneni - timto se nedotykam DOBRYCH ucitelu, jen mam dojem, ze je jich meine nez safranu, ale i jine vrstvy obyvatelstva se citi "dyskrymynovani"), ale nedochazi jim, ze u nas tvrde maka uz i to dvoulete dite, ktere jede v modu trijazycne rodiny a snazi se pochopit, jakymi slovy ma mluvit s kterym clenem rodiny, protoze na nej mluvi kazdy clovek jinym jazykem. A v modu tri jazyku jedou nasledne i dospeli, protoze treba nase rakouska babicka se od sveho vnoucete uci svoje prvni ceska slova (neb na rozdil od mne umi anglicky, ja se zas od vnoucete ucim anglictinu). A jsem zvedava, jak se s trojjazycnymi detmi popere ceske skolstvi, ktere najelo do modu inkluze a radostne knika, jak umi ucit deti se specialnimi vzdelavacimi potrebami, ale ja treba z Facebooku vim, jake problemy maji rodice dvou- a vicejazycnych deti, kteri jsou nakonec nuceni zvolit pro sve deti domaci skolu, protoze cesky ucitel svymi znalostmi a vedmostmi zamrznul nekde v pol. 19.stol. O tom, ze by ceske skolstvi vychovavalo deti pro zivot ve 21.stoleti, si muzu jen nechat zdat. Je nesmirne smutne, ze nam s pohybem obyvatelstva pribyvaji vicejazycne rodiny a nase ceske skolstvi NEUMI UCIT jejich deti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.