Přidat odpověď
no, s tím článkem mám jeden zásadní problém. tvrdí se v něm:
"Do širšího povědomí se pak výraz dostal díky novozélandské poslankyni Chlöe Swarbrick. Ta jím v rozpravě nad klimatickou změnou odpálkovala staršího kolegu, který měl jiný náhled na ekologickou problematiku."
Ona ho ale neodpálkovala kvůli jinému názoru, ale poté, co na ni pokřikoval uprostřed jejího projevu. Neslušný byl tedy v první řadě on.
Ona sama k tomu všemu později řekla:
It""s a "simple summarisation of collective exhaustion," she said. "Young people have suffered a decade of jibes about how millennials have ruined everything and need to "pull our socks up, or something," she said. On top of that, they""re facing challenging environmental and social factors. "OK boomer" acknowledges that "you cannot win a deeply polarised debate - facts don""t matter," she said.
"It""s better to acknowledge that perhaps energy is better spent elsewhere.
"That rallying cry is the relatively innocuous ""okay boomer""."
Zkrátka, její generace poslouchá donekonečna o tom, jak je zkažená, neschopná, posměšky, jak nic nedokáží a bla bla bla. A to je mimochodem např. v USA mnohem vyhrocenější, než u nás (nevím, jak na Novém Zélandu). Řekla bych, že je to prostě přestalo bavit, nechat si furt s.át na hlavu. OK boomer není nutně nadávka, je to jen vyjádření toho, že debata v emocích bez reálných argumentů se nedá vést. Že se OK boomer začalo zneužívat, to je jiná věc.
Předchozí