| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kat,

přesně tak.

Přijde mi to úplně neskutečný.

- vozit někoho považuju za službu, kterou řidič prokazuje pasažérovi, nikoli naopak.

Je to větší riziko než kdyby člověk jel sám, je to i větší opruz (musí ho někde nabrat, počkat na něj, nemůže si v autě prdnout, nemůže se náhle rozhodnout, že si zastaví u nejbližší cukrárny...)

Když jedu já jako spolujezdec s někým, tak jsem si toho velmi dobře vědoma, že já jsem vlastně HOST v jeho autě, a chovám se podle toho. Pokud vezu někoho já, tak zas předpokládám, že on se bude chovat jako host, takže bude-li něco chtít, normálně slušně o to požádá (a já jako zdvořilý hostitel mu vyhovím, když to bude jen trochu možné, nebo mu řeknu, že to možné není).

V podání Libika a 7mi to skoro vypadá, jako by spolujezdec poskytoval řidičovi nějakou milost, ale to je přece absurdní. Je to jako když Tě někdo pozve na oběd k sobě domů. Pokud Ti nechutná, jak vaří, jakou si pouští doma muziku a jakou vůni má na hajzlíku, tak si můžeš uvařit doma zcela podle vlastního vkusu nebo jít do hospody, kde Ti uvařej podle Tvý chuti.

A v případě toho spolujezdce, když se Ti u řidiče v autě nelíbí (a umím si to docela dobře představit), tak můžeš jet autobusem, vlakem, jít pěšky, osedlat si kolo nebo si koupit vlastní auto, pro toho řidiče to bude mnohem menší opruz a jako bonus bude mít, že ho nikdo nebude pomlouvat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.