| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak mi to vysvětli, co mám vlastně pochopit?

Mám tedy nepeněžní příjem v úplně nejširším smyslu toho slova chápat jako cokoli, co dostanu nebo získám, aniž bych za to musela zaplatit?

- Když mi sousedka daruje kilo jablek ze zahrady, nebo i jen jedno jabko (jinak bych si to musela koupit)?
- Když mě kamarád odveze svým autem a nic za to nechce (jinak bych musela jet vlakem a platit za to)?
- Když mi kamarád, kterej není tesař, na svý cirkulárce uřízne kus dřeva?
- Když mi kamarád, kterej JE tesař, na svý cirkulárce uřízne kus dřeva?
- Když kamarádka dojde kamarádce pro dítě do školky?
- Když kamarád doučí moje dítě matiku?
- Když mi soused ořeže stromky na zahradě?
- Když mi kamarádka pomůže s účetnictvím?
- Když mi kamarádka přeloží dopis pro anglickou rodinu, kam jede moje dítě se školou na výlet?
- Když budu mít prázdnej byt a nechám tam svoje dítě bydlet zdarma?
- Když budu mít nebytový prostory a dítě bude chtít podnikat a já ho tam nechám bez nájmu?
- totéž, ale nebude to dítě, ale kamarádka v obtížné situaci

Já bych osobně nic z toho nepovažovala za nepeněžní příjem, do kterýho by se dalo šťourat tím způsobem, kterej popisuješ.

Za věc na hraně bych považovala to, že Ty mi budeš dlouhodobě dělat účetnictví, a já Ti za to bezplatně poskytnu nebytovej prostor (ale taky nevidím, jak by to bylo napadnutelný).

Ale třeba je to podle zákona jinak, a v tom případě by mě zajímalo, jak a PROČ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.