| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Právo možná máš, ale zaměstnavatel ti nemusí zkrácený úvazek umožnit. Celý dotaz je od počátku špatně. Ty nemáš na zkrácený úvazek "právo", ty máš pouze možnost požádat zaměstnavatele, jestli by nebyl tak hodný a vyhověl ti. Pokud ti nevyhoví, a je jedno, jestli nechce nebo nemůže, máš jedinou možnost, a to hlasovat nohama. Tedy jinak řešeno najít si jinou práci, kde ti vstříc vyjdou.
Když jsem chodila do práce, nepustil mne zaměstnavatel ani na pitomý rodičák ve škole. Já bych si ty dvě hodiny klidně napracovala, ale to byl prostě just. V práci taky bylo jedno, jestli tam jsem teď nebo za dvě hodiny, já jsem se zákazníky do styku přišla jen minimálně. O nějakých právech jsem si mohla akorát tak nechat zdát. Darování krve? Zásadně v mém volném čase, volno na to neexistovalo, přestože je to v Zákoníku práce. Volno na to začal šéf brát na vědomí až v okamžiku, kdy sám začal darovat, pak jsme si i to volno mohli brát. když jsem měla chřipku, ještě měl kecy, proč jsem si nechala dát neschopenku a zůstala doma. Hoch nepochopil, že když nám jako zaměstnancům nevyjde vstříc on, tak my nemáme důvod. Jistě, kdyby byl vstřícný, řeknu mu, že mi není dobře a dohodnu se na týden na Home Office, já se přitom vyležím a udělám potřebnou práci. Ale když striktně trval na době od - do a přes to nejel vlak, tak jsem zůstala doma, já bych do práce ani nedolezla, jak mi bylo špatně. Ono je vždycky něco za něco. Držím ti palce, aby ti to vyšlo, ale věz, že žádný NÁROK na to nemáš, je to jen dobrá vůle zaměstnavatele, jestli ti vyjde nebo nevyjde vstříc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.