| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marko,

tos mi připomněla panoptikovou scénu ve vlaku, když jsem jela posledně, seděly přes uličku matka s dcerou, otcem a ještě jedním dítětem, dcera tak 14? (rozhodně starší druhý stupeň) psala nějakou slohovku, vyprávění o nějaké akci, na které byli, a konzultovala to s matkou, matka se skvěle bavila a chvílemi jí diktovala pasáže a nebo to, co dcera četla, opravovala a květnatila; vždycky to bylo "ne, piš si" a přestavěné věty a šperkovala text výrazy, které ta holka neznala a ptala se jí, co to je.

Bylo to... legrační. Dcera třeba popisovala nějakou scénu a napsala "Pán na nás křičel", matka na to, že má napsat "kustod agresivně křičel", aby to bylo expresivnější a živější. Ukázalo se, že dcera netuší, kdo je to kustod, nicméně to musela použít a k tomu dostala další věty naservírované na talíři... A bylo to tak divně šroubované...

Marně jsem přemýšlela, proč tedy, když to matička nutně musí opravovat a chce to mít expresivnější a nedokáže si pomoct a kecá jí do toho, nenadiktuje něco, co se podobá reálnému líčení té situace, třeba "průvodce vztekle řval", "hulákal" nebo tak...

A tak to bylo asi dvě hodiny jízdy.

Balancovala jsem mezi smíchem a pláčem ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.