| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo,bohužel, to jsou ty profese s vysokou přidanou hodnotou...
Pokud máš výdaje stěžejně na zaměstnance (kteří samozřejmě chtějí vysoký plat = vysoké odvody), tak to nenarveš do DPH a nevejdeš se do výdajových paušálů...
Čili daníš strašně moc. Zvlášť v profesi, kde není ani v podstatě možné nepřiznat všechny příjmy (což bych pochopitelně nikdy neudělala, že ~t~). Jo, jasně, platím si třeba "zbytečně" dobrovolné nemocenské pojištění, i když jsem z něj čerpala jen jednou jedinkrát - a to mateřskou před 9 lety.

Kdybych byla zedník (klidně na švarcák) a vydělala milion bez DPH, vrazím si 80% výdajový paušál, měla bych zisk pro daně jen 200 000 Kč, z toho se nic nepodaní... , spokojeně minimální odvody na sociální a zdravotní a klídeček.

Jako - to není žádná závist, já bych samozřejmě zedníka nedělala, jen pro porovnání, že různé profese i jako OSVČ jsou na tom fakt dost zásadně jinak.
A jestli mi někdo závidí, že dřu jak kůň, abych ty hrůzné prachy vydělala,abych je mohla spokojeně odevzdávat státu, a občas pošlou ze sociálky dopis, jestli si jako nechceme dobrovolně platit vyšší důchodové pojištění nebo tak něco.... No, sorry, že dobrovolně nebudu do systému přispívat víc. A fakt mě nijak zvlášť netěší, že se dělím o své "vysoké zisky". Pláču 2x do měsíce a 1x do roka k tomu. ~t~ ~t~

Ale jo, na chleba mám. ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.