| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Heroes, četla jsem teď všechny tvé příspěvky. My ti tady těžko vysvětlíme, proč vaše učitelka má dovolenou, proč má nemocenské a očr apod. Každá škola to bude mít jinak. Ina si tady ukládá diskusi, aby si pamatovala, že není pravda, že si učitelé mohou brát dovolenou jindy. Vždyť to nic nepovídá o tom, jak to mají jinde, ne? Určitě jsou školy, a asi jich bude hodně, kde si ty učitelky volno nevezmou mimo prázdniny, protože nemohou. A pak jsou asi jiné školy. Neznám tu tvoji. Ani netuším, kde bydlíš.
Já sama jsem kdysi učila v jazykové škole a v pracovní smlouvě jsem neměla napsáno, že jsem učitelka, ale lektorka. Rozdíl? NO iks týdnů dovolené. Jako lektorka jsem jich měla jen čtyři a ještě jsem si ji MUSELA vybrat v době vánočních prázdnin a letních prázdnin. Žádné jarní prázdniny neexistovaly. A v okamžiku, kdy nějaká firma zrušila lekci, tak se mi sbíraly tzv. mínusové hodiny a suplování se pak neplatilo navíc, ale od toho mi odpadaly ty mínusové hodiny. V praxi to znamenalo, že jsem nikdy nevěděla, kdy vlastně budu učit a v červnu jsem třeba místo výplaty dostala poděkování. Protože mínusové hodiny mi vlastně stačily na tu výplatu. A nebylo to tak, že bych měla volno jako takové. Třeba jsem v té jedné firmě učila hodinu, pak hodina odpadla a pak hned byla další hodina. Odejít se mi nevyplatilo. Takhle to třeba v jazykovkách funguje dodnes.
V naší ZŠ opravdu suplovaly družinářky. Ony dnes už mají téměř všechny VŠ a to učivo snad taky zvládnou.
A pokud máš problém s tím, že se neprobere učivo a musíte pak dodělávat o prázdninách, pak nechápu, proč nejdeš rovnou do té školy. Tady ti asi těžko tohle vyřešíme.


Janinko, a k té přípravě na příjímací zkoušky. Škola nemusí být pozadu. Jen má jinak rozložené učivo a opravdu se stává, že to, co je ke zkouškách potřeba, se bude brát až koncem dubna a v květnu. Škola nemá asi za cíl ty děti na gympl připravit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.