| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, a to je právě ten omyl. Jo, neměla jsem to jednoduché, ale ono tu totiž jako děsná tvrdost vypadá, když napíšu, že zákon je jedna věc a praktický život druhý. Pak se to na mě sesypou všechny mladší ročníky, že to není pravda a kdesi cosi. Pamatuju na diskuse, kde jsme psaly, že člověk 50+ těžko shání práci. Reakcí maminek 25+ bylo, že kdo v 50+ nesežene práci, je línej lempl. A hele, uběhlo pár let, maminy s novorozeňaty 25+ už jsou najednou 35+ a mají skloubit výchovu dětí, 20-letou hypotéku, péči o staré rodiče a ještě si našetřit na důchod. To, co před těmi xx roky popíraly, najednou mají na talíři v plné palbě. A najednou jsou z toho hin. Hlavně, že nevěřily (měly si to napsat, já to doma doporučila nevlastnímu synkovi, když se navážel do táty. Kdybych mu to dneska přečetla, taky by nevěřil, že si vůbec kdy něco takového myslel). To není ve smyslu "já si to vyžrala, vyžerte si to dneska zase vy", to je prostě historická zkušenost.
Stejně jako se tu neustále opakovaly mantry o tom, jak se za komunistů nemuselo pracovat, všichni se flákali, a měli si ti staří radši našetřit na důchod. Jsem zvědavá, jak si budou šetřit mladší ročníky. Neboj, já těch kydů doma vyslechla taky dost. Akorát mám dojem, že my jsme holt varování starších ročníků brali víc vážně a s větší pokorou. Mladí jsou dneska děsně sebevědomí a pak se diví, když do všeho vletí rovnýma nohama a svět najednou neskáče podle nich.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.