| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sally,

já toho "nastavení ramene" jsem myslím schopná v momentě, kdy je jasný, že ta situace buď řešení nemá, nebo že ten člověk ji už řeší na maximum, co je schopen, takže žádnou radu, nepotřebuje, ale přesto je to pro něj náročný a potřebuje se vykecat.

Myslím, že jsem (snad) schopná to rozlišit, a i já sama u sebe vnímám ten rozdíl (co do řešení se považuju za poměrně akčního a schopnýho člověka, takže je dost pravděpodobná situace, že řešení budu mít podstatně líp zmáknutý než člověk "zvenčí", kterej o problému nic neví, a jeho pokusy o rady by mě nas..štvaly, protože by byly jednak mimo, jednak bych měla pocit, že ze mě dělá neschopnýho blbce, kterej si nedokáže poradit sám.

Takže rameno nastavím velmi ráda někomu, kdo má řešení už v podstatě vymyšlený, ale ta situace ho přesto stresuje a potřebuje se z toho vykecat, protože to sama občas potřebuju. A samozřejmě i někomu, kdo to řešení teprve hledá, a to je pak čas s ním probrat nejen tu útěchu, ale i to řešení.

Naproti tomu někomu, kdo si opakovaně stěžuje na situaci, která by sice řešitelná byla, ale ten člověk nic neřeší, případně pokud si při tom stěžování opakovaně "lže do kapsy", že problém je X, přičemž já vidím, že problém je někde úplně jinde, tak mě to nebaví a snažím se tomu vyhnout.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.