| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A abych se pohybovala i mimo knížky - tak pro mě třeba byla určitou zkouškou osobní pokory nedávno trochu legrační situace :)

Jeden můj blízký kamarád, který má závažné postižení vyžadující nonstop osobní asistenci, mě ve chvíli, kdy jsem mu chvíli asistovala já, požádal, abych mu podala zapálenou cigaretu do prstů. A jéje - to se to ve mně začalo prát ~t~
Jako první se ve mně zvedly všechny nacvičené přednášky o škodlivosti kouření (nejen získané samotnou medicínou, ale nějakou dobu jsem i pracovala přímo v programu prevence a odvykání kouření ve školách a na lince odvykání kouření a mám zautomatizovánu spoustu reakcí...~:-D) a silný pocit, že bych na něj měla zapůsobit, že kouření je přece v jeho zdravotní situaci extra škodlivé a že mi na něm záleží a nechci, aby si zhoršoval to, co už tak či tak je ... No a pak tahle první vlna začala opadat a začal převažovat respekt k jeho rozhodnutím, která sice můžu považovat zvenčí věcně za nesprávná, ale vždycky jsou lidsky správná, protože jsou jeho a vztahují se výhradně k němu, jeho tělu...a to, že moje "nechci, aby sis ublížil" je silně egocentrická touha. A že jediné, co z toho musím oddělit, je můj osobní postoj k tomu, že v takové chvíli budu vystavená pasivnímu kouření (což je moje část rozhodovacího pole), ale vše ostatní je na něm. Já jsem tam v tu chvíli jeho náhradníma rukama, ne náhradní hlavou.
No, tak jsem mu ji vzápětí podala a je fakt, že blíž jsem sama za sebe kuřáctví jakživo neměla, první zapálená cigareta v prstech... ~t~ A zpětně si uvědomuju, jak nepokorně jsem vůči němu přemýšlela. A že by bylo fajn, kdyby po mě něco pro mě tak rozporuplného chtěl častěji, že by mi to prospělo ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.