| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Václavko, v prvé řadě upřímnou soustrast. Umím si představit, jak Ti je, ztráta je vždy bolestivá a pokud se člověk při ní střetne s lajdáky v bílých pláštích, bolí to dvojnásob. Moje zkušenost je, že stížnosti ti nepomůžou, udělají blbce z Tebe a budeš frustrována ještě více. Oni mají teď tak strašný vítr z případných náhrad škod, že navenek nikdy nemůžou přiznat pochybení (viz pardubická nemocnice).

Šetři síly na smutek, věnuj síly hezkému rozloučení s maminkou a snaž se mysl upokojit tím, že Vy jste udělali maximum a maminka dlouho netrpěla. A těm lajdákům se to jednou vrátí... karma je zdarma.

O nemocnici v Brandýse bych ti mohla napsat více výživných zkušeností (mimo jiné tam podstatně mladšího pána se zvracením a bolestmi břicha 14 dnů hospitalizovali a léčili na zápal plic a když obtíže po propuštění stále přetrvávaly a rodina ho naštěstí nechala vyšetřit jinde, tak zjistili závažný problém se žaludkem a "za 5 minut 12" mu zachránili život). Já jsem se po opakovaných neuvěřitelných zážitcích v Brandýse "zařídila" tak, že jsem oběma rodičům přehlásila trvalý pobyt do Prahy, aby spádově nepatřili do Brandýsa. Svobodná volba lékaře je fajn teorie, která v reálu VŮBEC nefunguje a už vůbec nefunguje u starých lidí. Protože jsou v Brandýse práce se štítící, tak poté, kdy už měl senior trvalý pobyt v Praze a záchranka ho z místa faktického pobytu přivezla do nejbližšího Brandýsa (záchranka opravdu musí do té nejbližší nemocnice), tak ho sami hned redistribuovali do spádové pražské nemocnice, aniž bych se toho musela domáhat (což jsem stejně měla v úmyslu). Když jsme řešili akutní situaci, kdy jsem byla schopná seniora dopravit až do nemocnice sama, tak jsem ho dovezla rovnou až do Vojenské, kde Emergency funguje nejlíp v celé Praze. Bylo by fajn, kdyby takto fungovaly všechny nemocnice, ale to je bohužel Utopie. Bulovka je bohužel taky kapitola sama pro sebe...

Ale jak jsem Ti psala - udělali jste maximum, nic si nevyčítej a jestli můžu radit, nenič si nervy stížnostmi. Je to ztráta času, bohužel nezměníš situaci ani v Brandýse ani na Bulovce a určitě nezměníš ani přístup té obvoďačky. Jediné, co bych zvažovala, je změna obvoďačky, pokud někdo jiný z rodiny u ní je. Většina obvoďáků na Praze-východ v případě potřeby navštěvuje v domácnosti - mají na to vyhrazené odpolední ordinanční hodiny. A dobrý obvoďák, kterému není zatěžko vytáhnout zadek z ordinace, může prodloužit život seniora o hodně dlouhou dobu - vlastní zkušenost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.