Přidat odpověď
Ropucho, výzkumy v přírodních společnostech ukazujou, že to je mnohem spíš výbava pro rozmnožování než pro přežití, notabene pro přežití jinejch.
Řítit se po černé sjezdovce nebo vyšplhat na osmitisícovku není analogií k tomu, postavit se se zbraní nepříteli nebo v nebezpečném terénu vypátrat potravu. Protože i čelit nepříteli nebo jinýmu nebezpečí člověk sice dělá s tím, že se může zranit nebo zemřít, ale obvykle to dělá tak, aby to riziko zminimalizoval.
Správnou analogií sjezdovky a osmitisícovky je ale třeba lov velký kořisti. I když totiž můžeš nachytat relativně spoustu drobný kořisti, třeba ještěrek nebo králíků, často se muži snažej vystopovat něco fakt velkýho, věnujou tomu hodně času (během kterýho většinu potravy obstarávaj ženy) a zkousnou i hodně neúspěšnejch pokusů, ale dělaj to, protože vidina, že přitáhnou do tábora pakoně znamená, že přečůraj ostatní chlapy a ženský na ně budou spíš koukat. Prostě hodně poměřujícíh se pindíků, ale vítěz bere vše.
Stejně tak je analogií lovu velký kořisti symbolickej lov - třeba zabíjení lvů. Samozřejmě i boj a přinášení lebek a skalpů. A v moderní společnosti je analogií nejen černá sjezdovka, ale i soupeření o manažerskej post. Tam to máš to samý - vítěz shrábne sázky.
Předchozí