| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aktivní uhlí je vysoce porézní uhlí - tj. uhlí s velkým povrchem, které umožňuje, aby se na něj sorbovaly různé látky - toxiny, plyny. Ne viry. Aktivní uhlí je i černé uhlí, které se používá při střevních potížích.

Nikdy jsem neměla v ruce ty cyklistické masky, ale pochybuji, že, jak tu padlo, mají pory v řádech jednotek až několik málo desítek nm, aby zachytily viry. Výrobci se tím nechlubí - jde asi jen o textilii pokrytou aktivním uhlím. Rozhodně z toho, co jsem četla, ale vyplývá, že nejsou zhotovované z nanoovláken jako respirátory, kde je šířka vláken zřejmě srovnatelná s velikostí porů - čili je jich tam dost a lze to udýchat.
Strčit si další vrstvu mezi dvě textilní a "sát" z ní vzduch, je pro mě dost šílená představa - to je jako strčit si obličej za výfuk z vysavače... Navíc nemám sací výkon vysavače abych to prodýchla spolu s 2 vrstvami bavlny.

Takže za mě je to blbost, ale můžu se mýlit. Profesně rozumím tomu uhlí ne tkaninám.

Už ty dvě a více vrstev tkaniny u roušek vedou k tomu, že lidem kolem obličeje většinou netěsní, čili stejně dýchají vzduch okolo, dokonce nefiltrovaný - alespoň, co jsem pozorovala, nebo sama vyzkoušela (a skoro se při nákupu udusila).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.