| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Madeleine já nezpochybňuji velkou důležitost svobody, ani to že se nezískává lehce.

Ovšem zavřené hranice přece nejsou spouštěč totality, i pokud bychom uvažovali teoreticky, tak to takto navíc ani obvykle nezačíná, já myslím že ten princip je jiný.

To čeho bych se spíš bála, když už, tak že v demokratické zemi něco jako diktaturu může vynést do popředí zmanipulovaný či zfanatizovaný dav. Což by třeba mohlo pokud by tu byly desítky tisíc mrtvých, kolaps zdravotnictví, péče, státu a všeho. Pak by davy mohly volat po tvrdé ruce co zavede pořádek, po "spasiteli".
Jo, tohle asi může hrozit vždycky a všude.

Mně teda pořád přijde jako nejlepší prevence proti případné totalitě, co nejlepší a nejrychlejší zvládnutí epidemie, s co možná nejmenšími ztrátami na životech, bez totálního kolapsu zdravotnictví apod. K čemuž podle všech doporučení co mi dávají smysl, včetně rad z těch zemí, kde to zvládli, patří prostě i ty zavřené hranice. Plus další nutná omezení.

Kdo se bojí totality, měl by se daleko spíš bát "italského" či horšího scénáře. Tudíž měl by se bát Covidu víc než zavřených hranic. Protože pak se možná opravdu může stát leccos. Pár zátarasů na hranicích, aby lidi neroznášeli vir, ještě krok k totalitě fakt neznamená.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.