| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Okolíku,

bylo tu napsáno, že když to jde na malé vesnické základce, tak od ostatních je to jen výmluva, že to nejde...

Jinak já chápu výhody online hodiny pro ty, co ty možnosti mají, ale vím taky o těch, co tu možnost nemají. A právě kvůli nim mi v téhle situaci, kdy by se to klidně nějakou dobu bez školy obešlo úplně, přijde nefér takové hodiny dělat. Pokud někde můžou všichni, super, ale vadí mi zpochybňování toho, že to někde nejde a že důvody jsou různé. Často ty možnosti nemají právě děti, které už tak mají ve škole problém. Ty děti, co mají možnost trávit čas online výukou, tak mají i mnoho dalších možností, jak se to nebo ono naučit. Navíc online výuka je zase jen pasivní příjem, někdo to tam dětem předžvýká, naservíruje...je to škoda ve chvíli, kdy mají možnost najít si svůj způsob, jak se něco naučit.

Nejde to sice tak rychle, ale do budoucna to považuju za důležitější, než jestli se stihne všechno probrat. Navíc každý potřebuje pomoc s něčím jiným. Když to budu řešit v rámci online hodiny, tak pro spoustu z nich to vlastně bude ztráta času, který by mohli věnovat vlastnímu zkoumání. Když budu jen něco vykládat bez otázek, tak na to nepotřebujou online hodinu, ale stačí nějaké pěkné video s něčím koukatelným (i na fyziku i na matiku jsou moc hezká výuková videa). Takže dávám přednost tomu, že poskytnu různé zdroje, nechám je s tím trochu poprat a dám možnost se kdykoliv na cokoliv zeptat, případně si ověřit výsledky svého snažení.

Jo a dvě z mých čtyř holek měly mít online matiku od prvního dne, učitelka jim hned zadala čas a způsob výuky, a stejně prý neměly ani hodinu, protože to nefungovalo. Šlo o problémy technické i lidské, jak jsem pochopila. Tak to zvládají bez toho.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.