| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"No já jsem tedy ještě nikdy nenělala žádnému řemeslníkovi nabídku, za kolik chci, aby mi cokoliv provedl. Vždycky s nabídkou přicházeli oni, je to jeden ze znaků normálního vztahu dodavatel- zákazník, nikoliv podřízeného vztahu "dodavatel-zákazník"."

Libiku,
začínám se v tom nějak ztrácet.
Ty se pohybuješ ve světě, kde lidé jen tak nazdařbůh chodí s nabídkami, předkládají je a očekávají, že budou bez výhrady akceptovány? A jak to přesně funguje?
Když se mi kdysi dávno na starým hajzlu s nádržkou rozbilo splachování, zavolala jsem instalatéra, chtěl za to patnáct set, tak jsem poděkovala a to blbý táhlo si opravila sama. Z hlediska rovnoprávnosti nebo podřízenosti neshledávám naprosto žádný rozdíl v tom, kdo koho pošle do prdele - já nemusím dát patnáct set za výměnu táhla na hajzlu a instalatér nemusí ten kšeft vzít za pětikilo, když mu ho jako první nabídnu.
Jestli je pro tebe to, že někomu říkám PŘEDEM, kolik na nějakou práci mám peněz, bez ohledu na to, jestli je to oprava hajzlu nebo překlad knihy projevem nějaké nadřazenosti, tak se obávám, že na zákruty tvého myšlení nějak nestačím.
Normální vztah je pro mě dohoda mezi subjekty. Žádnou podřízenost ani nadřízenost v tom neshledávám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.