| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jakákoliv kombinace obsahující osmnáctiměsíční batole je na mašli. Sestavu dvou batolat s věkovým rozdílem dvacet měsíců jsem měla taky, ale byla jsem na mateřské, jak bych u toho vykonávala zaměstnání z domova, to nevím, nejspíš bych se oběsila.
Na druhou stranu je fakt, že za těch 25 let, co jsem rodičem různých dětí, se mi vždycky vrátilo jako bumerang, že nutné je mít základní sadu, ne moc velkou, věcí, na kterých trvám a ty vymoct důsledně vždy.
Batolatům nejde nic vysvětlit, ale jde jim ukázat, že něco prostě ne, až u druhých dvou jsem se naučila používat omezení pohybu, což je skvělé a dělalo jim to dobře.
Pak ještě jeden trik, že "rodiče vedou, děti následují".
Mám nejmladší dítě velmi bujné a se sklony ke vzpurnosti a opravdu jediné, co mu pomáhá a dělá dobře, jsou pevné hranice a mužská ruka, ne vy smyslu, že by mu jednu bouchla, ale mužské zacházení. Fyzická práce venku, hecy typu "kdo dál dočurá", při kterých ho nikdo nenechá vyhrát. Asi paradoxní pro dnešní pojetí výchovy, ale rozdíl opravdu vidím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.