| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"A "AŽ POTOM" vláda roušky zajistila?"

Madeleine prosím, to už je jako nějaká mantra.

Já fakt NEPOTŘEBUJI aby mi vláda zajišťovala roušky, to jsem si zařídila bez problémů sama, i pro své rodiče, i pro zaměstnance v práci.

Vláda ať zařizuje věci který si sám člověk zařídit nemůže. Ať funguje infrastruktura, zásobování, energie, telekomunikace. Ať jsou k dispozici léky, ať když budu muset já nebo moji blízcí do nemocnice, ať je tam lůžko, personál, nebo ten blbý ventilátor. Vláda má zařizovat leccos, věci o který se občan postarat nemůže. Respirátory a ochranné prostředky pro zdravotníky, a je mi úplně jedno do jaký zadnice kvůli tomu možná musel ministr vnitra lézt.

Roušky látkové se daly a dají koupit. Na Fleru, na mimibazaru, dost rychle zareagovalo spousta firem a začaly to šít. Roušku jsem si nešila, koupila jsem hned z několika zdrojů, i pro zaměstnance do práce. Zkoušela jsem které nám budou líp a chlapům v práci, takže máme několik druhů.
Ano ten daný den kdy nařízení vyšlo lidi vše vykupovaly, takže tam mohla být pár dnů prodleva kdy nebyly k dispozici hned. Na Fleru byly třeba tehdy dodací lhůty 5 dnů myslím.

Nicméně není předepsáno že se musí nosit rouška, ale musí být zakrytý nos a ústa, to lze šátkem, šálou. To snad proboha má každý něco takového doma nebo kus něčeho co se dá použít, než mu přijdou roušky.

Uznávám že jsou u nás občané postižení, hendikepovaní, nebo staří kteří na netu neumí/nemohou nakoupit, a nemají ani příbuzné kteří by to zařídili. Nebo neměl tu stovku aby ji koupil. Ale i tady myslím že je to spíš úkol pro místní samosprávu (od toho ji máme), pro města, obce. A já myslím že se toho chopili a pro své občany začaly zařizovat nejen roušky, ale i pomoc s nákupy apod.

Už od dalšího týdne začaly na email chodit nabídky kdo dal do sortimentu roušky, třeba namátkou vzpomínám výrobce montérek psal že začali šít nanoroušky. Koupila jsem pak i te n další týden nanonákrčníky se stříbrem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.