| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já tam teda byla dávno, cca před dvaceti lety na několik měsíců. Takovou tu extrémní chudobu jako třeba v Indii nebo na některých místech v Africe jsem tam neviděla.

Třeba takový prodavač manga na trhu v Horní dolní na Kubě úplně mimo turistické trasy měl chaloupku, čisté, nasycené a obuté děti a každé mělo doma nějaké lůžko. Pečivo bylo na příděl na hlavu, mlíko na příděl jen pro děti, maso si museli odchovat sami a máslo a jogurty byly jen příšerně drahé z "Tuzexu", takže si je nikdo nemohl dovolit. Za bonbony byli vděční, nesměli nikam jezdit a celkově to měli na houby, ale hlad neměli a měli tam někde doktora s rentgenem a jakous takous lékárnu.

Jasně, že byli daleko chudší než my, ale jako chudoba, kde se umírá na hlad a zavalení odpadky jako se to leckde děje, mi to nepřišlo. Ani na sídlišti ve městě, kde jsem bydlela, mi to tak nepřišlo. Furt se sice jedly fazole, ale hlad to nebyl.

Ale nevylučuju, že se to mohlo od té doby zhoršit. Je to dávno a tehdy vlastně sami místní říkali, že jsou na tom zrovna docela dobře, protože po pádu CCCP nějakých deset let předtím, to bylo daleko horší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.