| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráchel, taky bych si chtěla prosím přečíst, až bude hotovo - jestli dáš vědět, kde se dá najít.

Jinak já sama ti odpovědět nemůžu, dg nemám, ale při životě s autistou si připadám "nakažená" - myslím to tak, že kdyby mě někdo teď testoval, zřejmě by mu něco na mě "vyšlo".
Ale takto jsi to zase nemyslela ty.

Každopádně se často mluví o původu, už je vyvrácen názor, že pas způsobuje očkování a etiologie se přikládá genetice. Byli jsme na ni před lety, měl Riška myslím šest, sedm, tak nějak. Dostali jsme velice obsáhlý dotazník a čas několik měsíců. Během té doby jsem obcházela rodinu a vyptávala se, doplňovala, údaje o rodinné vazbě několik "kolen" v linii, tj. rodiče babičky plus její sourozenci. Dnes už víc, že i přes rozsah, ten dotazník moc vypovídající hodnotu neměl - takové celkem obvyklé otázky na nemoci a důvod úmrtí, ale už ne na povahové rysy a zvláštnosti, které by inklinaci k pas naznačovaly. Riškovi tam nic nevyšlo, přesto dle testů u psychologa dg má a v běžném životě je na něm evidentní. Tím myslím chování, řeč, způsob chůze a pohybu, způsob uvažování a myšlenkové sledy, tedy nic, co ti řekne odběr krve.

Za sebe jsem přesvědčena, že autism má moje sestra. Na tuto úvahu je schopna konverzace, vlastně si to myslí taky, ale těžko říct, zda povahou nebo z titulu této nemoci, to bere tak - já jsem já, no a co (poměrně rozčilující postoj no), žádné potvrzení nepotřebuje, nechce, nevyhledává. Celý život je nemluvná, neumí se zapojit, nemá přátele, dje jakoby "prázdná", v rodině tak nějak "vlaje". V posledním víc než roce má obrovské manželské problémy, svoje k tomu řekla dvěma větami, víc se na řešení nepodílí - jsem jediná, komu se velice omezeně "svěří", přesto nedokážu říct, jestli jí vůbec na tom záleží.
To je asi jedno, jde o to, že jsem tu kolikrát psala o našem despotickém otci a je možné, že u sestry to není dg, ale jeho vliv. Jsme každá jiná, což může být normální, ale ten rozdíl je propastný a není to černá a bílá, ale jako by byla úplně jiný druh nebo z jiné planety..

Proto mě moc mrzí, že se (zatím) nikdo neozval (snad pro tvou potřebu budeš mít něco v tom meilu), prptože přesně zadané otázky by mě moc zajímaly. Bez dg ti lidé nějak fungují, třeba s nálepkou "divný", někdo je samotář, puntičkář, perfekcionista, uklízecí maniak (zlehčuju) - co ta dg změní, v čem pomůže, co ulehčí?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.