| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Oni nezdrhají, protože na to jsou jako celek příliš zbabělí. Akorát se snaží v mezích možností už se z toho vykroutit. Je to jedno, jestli pracují nebo ne, stejně jim všichni jen nadávají.
Je to strašně nefér. Konečně by se mělo říct, CO škola je. Jestli zařízení, kam rodiče odkládají své děti, aby mohli také trochu žít, nebo vzdělávací zařízení.
Rodiče by se měli zeptat sami sebe, jak je možné, že bez intervence státního aparátu se nejsou schopni postarat o svoje děti, že s nimi nevydrží v jedné domácnosti. Ne všechno je jejich vina. Jenže ten problém nevězí ve škole. Tam fakt ne. Vlastně nevězí v nikom, na koho se rozhodneme delegovat svoji zodpovědnost, je to pouze v nás.
Píšu vlastní zkušenost. Také mi přišlo nutné, aby děti chodily do školy. Důvod byl především v tom, že jsem si nevěřila, že jsem schopná zvládnout kvalitně výuku a že dlouhodobé domácí vyučování mi nepoleze na nervy. Když se to stalo nutností, zjistila jsem, že to umím a děti jsou tak šťastné, rodině odpadne obrovské množství stresu a naopak získá hodně času. Jen pouhý fakt, že ráno můžeme vstávat, když se probudíme, přinesl neskutečný benefit ve zlepšení atmosféry doma, zklidnění všech. Děti pracují denně bez brblání, návyk si vytvořily snad během týdne. Samy si chystají věci, chtějí se učit. Učitel u jednoho dítěte je k dispozici jako supervize, zpětná vazba, pomoc. Druhý je marný, jen spamuje.
Vyučování obou dětí mi trvá denně cca 3 hodiny, abychom plnili ŠVP. Čili mi to neznemožňuje pracovat.
Jediné, co chybí, je neustálá pruda. Snášení ataků prudících lidí. Blbé je to jen pro prudiče, protože mají méně prostoru k prudění a pro koronavirus, který má méně prostoru k mutování a množení, což může ve výsledku vést i k jeho pádu z výsluní. Když chvíli vydržíme.
Není to nic tak nepochopitelného. Učitelé teď měli velikou šanci, ředitelé především. Škoda, že jí nevyužili.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.