| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

CisloPi,

v matematických symbolech je to rovnocenný zápis ~;).

Jinak já třeba učím děti "čtveřice příkladů". Učí se to i u sčítání a odčítání a učilo se to právě u těch množin.

Ale neučí to dneska každý, v jiných pracovních sešitech než těch, co používám, jsem to nenašla, a moje asistentka mi potvrdila, že její syn (jen o dva roky starší, než máme děti ve třídě a na stejné škole) se to taky neučil.

Jde o takové to, když 3 + 4 = 7, tak 4 + 3 = 7, 7 - 4 = 3 a 7 - 3 = 4. A totéž pro násobení a dělení, 3 . 4 = 12, 4 . 3 = 12, 12: 4 = 3 a 12 : 3 = 4.

Nejdřív jen ze tří daných čísel tvoří příklady, pak jedno číslo chybí, tak domýšlí...a většinou i zjistí, že mají víc možností, pak mají jen jedno číslo a hledají dvě na doplnění. Učí se tím, že sčítání a odčítání jsou opačné operace, stejně jako násobení a dělení. Že mezi čísly jsou různé vztahy, že ty vztahy platí, ať vezmeš podle určitých pravidel vybraná jakákoliv čísla. No a v neposlední řadě to napomáhá k upevňování těch spojů, dětem se hrozně uleví, když zjistí, že když ví, kolik je 4 . 3, tak vlastně umí vyřešit i ty tři ostatní příklady.

Takže násobilku 9 už se naše děti neučí, protože už všechny příklady na násobení 9 spočítat umí...kromě 9 x 9...a to si nejen pamatují, ale většinou už v tu dobu znají i to s přidáváním desítky a ubíráním jednotky...Násobilka devíti se jim obecně líbí, někteří si všimnou symetrie v číslech, uspořádání v tabulce násobků...

Nejtěžší je pro děti násobilka 7 a 8, to se jim hrozně motá.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.