| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kuličko,
nevím skoro nic o dyslexii, takže to budeš muset povážit sama, jestli to tam není (a pokud má nějakou takovouhle překážku, tak je klidně možné, že jí to omezuje i v té matematice a ostatních předmětech, že se víc stydí, protože vidí, že je "jiná" a "méně funkční" než ostatní - tohle může nadělat velkou paseku napříč předměty a chováním, nejen "ve čtení").

Co mě ale napadlo - že jestli trénujete slabiky a věty ze slabikáře, tak se ze čtení stala povinnost, úkol, tj. něco nepříjemného. Mě chodily děti "číst k vaření" - sedly si na barovou židličku u kuchyňské linky a četly mi - trošku to odladilo ten stres, že je to škola, nedýchala jsem jim za krk, a přitom jsem byla po ruce a mohla jsem pomoct s těžkým slovem, opravit chybu.

Ale je pravda, že tady k tomu čtení je spousta krásných knížek - od Dr. Seuss, přes Magic Tree House a podobně - jednoduché texty, ale s příběhem vtipem atd... Takže bych asi hledala i jak se "zbavit slabikáře" a trochu to "odškolnit".
A další věc - čteš ty jí? Ono i to, že čteš ty, je určitá výuka - jak se co vyslovuje, jak jsou přízvuky, co děláš s hlasem na konci věty atd... Plus si myslím, že je důležité pěstovat "porozumění textu" - zkusit si o pohádce / příběhu pak povídat, abys viděla, jestli je problém jen ve čtení, nebo třeba i nějak jazykový / paměťový atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.