| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já naprosto souhlasím s tím, že by učitelka s vš diplomem měla umět všechno ,co se učí na základce. Angličtinu ne, pokud umí jiný jazyk, tato umí němčinu.
Přiznám se, že pokud mám se synem dělat češtinu nebo fyziku, taky mi to chvilku trvá, než si vzpomenu na něco ,co jsem 30 let neviděla, ale aspoň ho neučím nesmysly

co se týká rodičů - já dělám přípravy pro děti tak, aby k tomu rodiče nepotřebovali, stačí umět číst. protože rodiče mají úplně jiný starosti. Pomoc je potřeba při zapojení techniky a vůbec zařízení, a pak na prvním stupni, dokud neumí ty děti číst, ale až to umí, nevidím důvod, proč by museli pomáhat
Samozřejmě, pokud mají čas a chuť, ale není to nutný, aspoň ne v mých předmětech,a to mám matiku a chemii, rozhodně neočekávám, že by rodiče vysvětlili vzorce kyselin.

já mám taky za sebou kdysi gympl, přesto neumím gymnaziální fyziku, stejně tak není nutný, aby uměl kdokoliv učivo základní školy, což ovšem neznamená, že by neměl být schopný je dohnat - ale zase i u té kolegyně - pochybuju, že většina lidí, kteří mají vš vzdělání, by zvládla jen tak přijít v podělí před třídu 25 dětí a začít procvičovat lomený výrazy, stejně tak pochybuju, že to umí a dělají rodiče
nebo matikář (bez dítěte na druhým stupni) že by ovládal větný rozbor, určit druh vedlejší věty, že by se nespletl ve slovních druzích

každý umí to, co dělá, čemu se věnuje,a že někdo kdysi ´vymyslel, že na základce musí zvládnout větný rozbor neznamená, že by to člověk po 30 letech měl mít v hlavě, ani tu Thaletovu kružnici tam není potřeba mít
ono se ve škole očekává, že pokud učitel učí, tak to bezpečně ovládá a ne že si to zopakuje před hodinou, to by sice zvládl, ale k ničemu by to nebylo

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.