| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak mezi námi určitě nějaké rozdíly při seznámení (oběma nám bylo už přes 30) byly, některé se smazaly, jiné zůstávají. Já byla zvyklá vařit klasická česká jídla podle přesných receptů (od mamky nebo z knihy/kuchařky), byla jsem schopná uvařit si klidně i sama pro sebe, na co jsem dostala chuť. Pocházím z rodiny, kde chlapi nevaří, umí max. míchaná vejce nebo ohřát párek. Manželův tatínek taky myslím nevařil (zemřel před naším seznámením), ale manžel jídlo klidně udělá, preferuje ovšem spíš různé zahraniční kuchyně nebo pokusy o ně. Naučil mě jíst špagety s bazalkovým pestem, hummus a další různá blízkovýchodní jídla. On když mu něco takového zachutnalo v restauraci a mělo to relativně jednoduchou přípravu a dostupné suroviny, hned si to zkusil udělat, což by mě nenapadlo. Naopak nemá rád jíškou zahuštěné omáčky, velkou část hustých polévek, a jídla typu "knedlík s vejcem" nebo různé zapečené směsi. Celkem jsem se časem sladili, já nezahušťuju omáčky (příp. jen cibulí a zeleninou), naučila jsem se víc improvizovat, obohatila naši stravu o domácí indické (nebo možná "indické") recepty (do čehokoliv se dá hodně cibule, kari, římský kmín a zázvor je hned skoro indické :-)), manžel si občas rád dá i knedlíky a časem jí i čím dál víc polévek ... Společně jíme asi jen o víkendu (a z toho obvykle jednou v restauraci během výletu), jinak vstáváme i chodíme domů v různou dobu. Už jsem si zvykla, že manžel má občas k jídlu připomínky (to mě ze začátku drtilo, taťka jak nevařil, tak v životě neřekl proti mamčinu jídlu ani popel, alespoň ne před námi) a taky jsem si odvykla pozorovat ho v kuchyni, když vaří on, protože jeho postupy se mi zdají často podivné a "špatné". Nakonec z toho ale je dobré jídlo, tak už to neřeším. A jsem ráda, že když já nenachystám teplou večeři nemá problém si cokoliv doma najít a připravit sám (studené večeře obvykle tak dopadnou, že každý člen rodiny jí něco jiného, málokdy se shodneme na stejném "chlebu se šunkou") A když jsem někdy odjížděla z domova, nemusela jsem nikdy, jako některé kamarádky, navařit předem všechna jídla pro muže i děti. Manžel se vždycky postaral, ať už něco nachystal sám, objednal pizzu nebo šli někam do restaurace ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.