| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Konzervo, morálně ti připadá v pořádku co? Nastala situace, která nemá obdoby. Z rozhodnutí vlády se xy lidem zastavilo podnikání a možnost si vydělávat. Takže co je morální? Nechat je v tom plavat? Další půl rok zkoumat každého žadatele a zvažovat nárok na tuto částku? Nebo co ti přijde nemorální? Ti lidé pracují, utrácí své penize, jsou soběstační. Proč by neměli žádat?"

Ano, došlo k tomu rozhodnutím vlády. Ale to rozhodnutí přece bylo správné. Druhá možnost by byla, že by vláda nic nezakázala a nechala by lidi, aby se s tím vypořádali každej jak umí. (Konec konců je dost názorů, že to bylo přehnaný.) Takže kdyby vláda nic nezakázala, tak co? Kšeftů by stejně ubylo - bylo by víc nemocnejch a lidi by se víc báli a byli by opatrnější. Ale nikdo by žádný náhrady nevyplácel.

Ptáš se, co mi přijde morální. Morální mi přijde, aby si i OSVČ platili nemocenský a sociální v normální výši, jako zaměstnanci. Platili by stejně a pak mi tedy i pobírali stejný dávky. To mi připadá morální.

Proč tobě připadá morální, že někdo si pojištění platí a někdo ne a oba dostanou stejně? (Resp. někteří, co neplatí, dostanou víc než ti, co platí, ale to už je spíš otázka výpočtu.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.