| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My nejčastěji výletujeme "jen tak v lese a mezi poli", ale vždycky se snažím alespoń o jeden cíl, který se dá nějak prezentovat dětem (jako že nechodíme jen tak, ale jdeme někam ~;) Často to je jen zřícenina nebo rozhledna. Optimální je taky, aby bylo po trase nějaké občerstvení ~;) Na hrad/zámek se vstupným a organizovanou prohlídkou jdeme tak asi 2x za rok. Já bych mohla častěji, ale je fakt, že čím víc prohlídek absolvuji, tím víc začínám souhlasit s manželem, který "buransky" tvrdí, že je to všude to samý. Ono to tak fakticky skoro je. Liší se hlavně názvy šlechtických rodů ~;) Takže nakonec považuju za ideální, že si hrad/zámek prohlédneme zvenku, případně z nádvoří, pokud je volně přístupné, koupíme turistickou známku, pohled a na nanuky, vyfotíme se a já si přečtu "naučné tabule" o tom, který rod budovu vystavěl, na koho pak přešel sňatkem, komu propadl jako zástava ... ~;)
Pokud jde o hory, tam nejsme tolik zkušení, máme jakž takž projité Krkonoše a Jeseníky, trochu jsem pronikli na Šumavu. Když chce na hory někdo, kdo se zadýchává, tak se buď musí ubytovat někde nahoře a pak moc nescházet dolů nebo platit za lanovky nebo někdy příjezd autem "co nejvýš" atd. Jinak moc pěkný kraj na dovolenou je podle mně okolí Máchova jezera, je tam koupání i hodně cílů, to samé v okolí Lipna (tam jsou i hory), u Lipna tedy nedoporučuji ubytování přímo v Lipně, skoro všude jinde je to o dost levnější ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.