| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na Moravě jsou pěkné okrasné zahrádky až posledních asi 15-20 let.
Si pamatuji svoji první cestu na Moravu před 25 lety, moc jsem se těšila, byla to moje první setkání s Moravou a také první samostatná dovolená s budoucím manželem.
Byla jsem strašně zklamaná, vše neupravené, ošuntělé, na předzahrádkách zelenina nebo alespoň kousek vinohradu. JSem si tenkrát říkala, že takový krásný kus země, s takovým příznivým počasím, že se přece nechá kouzlit. Napadali mě kytky, které já pěstovat nemůžu a na Moravě by se jim dařilo.

No a pak byl znát každý rok, vše se rychle měnilo, dnes už moc zelných záhonů na předzahrádkách není vidět.
Ale zas je to takový, pro Čecha nepochopitelný styl, láme se do kýče, což se mi vlastně na Moravě líbí, pro nás jsou Moravené exoticky hysteričtí a kýčovití. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.